SQUIRE SS80C/S/TC22/5 Lock & Chain, Blue, One Size
★★★★★ 5.0 84 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by richmondhillva.org
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Lock & Chain
  • 80mm Closed Shackle padlock
  • 16mm boron closed shackle, 1500mm length
  • 22mm hardened sleeved alloy chain
  • Sold Secure Motorcycle Gold
  • 10 Year Guarantee
Color Blue
Shape Oval
Lock Type Key
Brand Name Squire
Model Name SS80C/S/TC22/5
Style Name Modern
Finish Types Steel
Manufacturer SQUIRE
Model Number SS80C/S/TC22/5
Material Type Alloy Steel
Control Method Touch
Item Type Name Lock & Chain
Controller Type Hand Control
Item Dimensions 59.06 x 3.15 x 0.87 inches
Number of Pieces 1
Additional Features Chain, Padlock
Included Components Padlock
Manufacturer Part Number SS80C/S/TC22/5
Recommended Uses For Product Motorcycle security
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
5 out of 5
★★★★★
84 ratings | 34 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
90% (76)
4 stars
0% (0)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (8)